możesz stworzyć w Canvie 

Oferowane są e-booki, workbooki, kursy online, programy subskrypcyjne… jest z czego wybierać. Kwestia tylko tego, jak to stworzyć i w czym to stworzyć.

Jak to z początkiem roku zawsze bywa, wraz z postanowieniami, większość z nas szuka rzeczy, które pozwolą się rozwinąć w jakimś temacie. Stąd można było zaobserwować sporo reklam już istniejących produktów cyfrowych. Zauważyłam, że też zaczęło pojawiać się sporo nowych. Tylko, jak i w czym je stworzyć, jeżeli też chcesz się również w taki sposób dzielić swoją wiedzą.

Moim pierwszym produktem cyfrowym są e-booki z szablonami pudełek owoców do poskładanie. Kolejny, który jest nadal do kupienia, są zakładki do książek. Jest również całkiem sporo plakatów w postaci cyfrowej, ale pomału są również w ofercie jako produkty fizyczne

Trochę się rozpisałam, a miało być o tworzeniu nowych produktów. Sama planuje sporo super rzeczy, ale obecna sytuacja nie zachęca do wypuszczania nowości. Nawet ciężko jest nad nimi pracować, ale może to właśnie odpowiedni czas na ich tworzenie. Tak, aby w lepszych czasach móc je już oferować, a nie dopiero tworzyć. 

Niestety nie mam magicznego sposobu na stworzenie produktów. Nie ma zasady, co jest lepsze, co się lepiej sprawdzi, ale wiem gdzie pewne produkty stworzyć. Dzisiaj o najpopularniejszych produktach, jakie można stworzyć w programie Canva. 

Co można stworzyć w Canvie 

E-booki 

Canva jest najprostszym narzędziem do wyczarowania własnego e-booka dzięki propozycją gotowych szablonów. Ja swój pierwszy ebook tworzyłam w programie Illustrator. Było to kilka lat temu, taki pierwszy wybór, który zdecydowanie odradzam. Wracając do Canvy, jeżeli nie chcesz projektować wszystkiego samodzielnie, możesz zainwestować w gotowe szablony. Na rynku jest tego masa w przeróżnych cenach. 

Ważna sprawa, Canva jest do tworzenia głównie treści cyfrowych. Jeżeli chcesz swojego e-booka przerobić na produkty fizyczne, znaczy książkę, jednym z programów do złożenia tego jest InDesign. 

Workbook 

Canva to idealne narzędzie do tworzenia materiałów edukacyjnych w postaci kart pracy czy workookow. 

Workbook jest ebookiem z dołączonymi kartami pracy. Z jednej strony wiedza, a z drugiej od razu ćwiczenia do zdobytej wiedzy. 

W Canvie możesz przygotować tabele, diagramy, pola z zadaniami i wiele, wiele więcej. Po stworzeniu workbooka warto użyć dodatkowego programu np. PDF Escape, aby dodać edytowalne pola tam, gdzie tworzysz możliwość ich wypełnienia. Nie jest to konieczne, ale jest fajna możliwości zostania w cyfrowym świecie, a nie drukowania, aby pola uzupełnić. 

Kursy online i szkolenia 

Jest to pewien chwyt tak dla zainteresowania, bo w Canvie nie ma platformy na stworzenie kursu. Jednak można tu przygotować całą oprawę wizualną. Począwszy od prezentacji do kursu, przez landing page (stronę ładowania) po wszelkie materiały PDF. I znowu możesz korzystać z darmowych szablonów Canvy, tworzyć wszystko od podstaw samodzielnie lub kupić gotowy szablon i tylko go edytować.

Oferty i różne pakiety 

W Canvie możesz stworzyć wszelkiego rodzaju grafiki z ofertami, które będą fajnym urozmaiceniem do tego, co oferujesz. Wizualna forma jest ciekawsza niż tekst. Można stworzyć brief czy pakiety powitalne, trochę czego dusza zapragnie, znaczy, czego potrzebuje. Z tym że do tego typu rzeczy nie tak łatwo o gotowe szablony. Oczywiście nie jest tak, że ich nie ma, jak nie chcesz tworzyć od zera, ale trzeba trochę dłużej poszukać. 

Materiał marketingowe

Produkt cyfrowy przygotowany, ale dobrze by było, żeby inni się o nim dowiedzieli. Fachowo mówiąc, możesz w Canvie przygotować całą marketingową oprawę do promocji Twojego produkty. Fachowo brzmi ładnie, a konkretnie chodzi o grafiki na portale społecznościowe, szablony do relacji na Instagram, a nawet podkładzie video. 

Jak tworzyć produkty w Canvie

Skoro już wiadomo, co w Canvie można stworzyć. Oczywiście można stworzyć o wiele więcej rzeczy np. plakaty czy zaproszenia i tym podobne, a nawet landing page. Ja wybrałam te najważniejsze do stworzenia własnego produktu cyfrowego. 

Masz trzy różne drogi, do stworzenia grafiki oraz produktu cyfrowego: 

  • pusty projekt i samodzielnie tworzysz pola tekstu, dodajesz elementy graficzne i zdjęcia
  • wybierasz i kupujesz jeden z szablonów dostępnych w programie Canva, a następnie dostosowujesz go do własnych potrzeb 
  • szukasz w Internecie, kto oferuje szablonu do Canvy, wybierasz to, co Cię interesuje i kupujesz, a następnie wklejasz swoją treść, ewentualnie trochę modyfikujesz, aby lepiej pasowało do treści 

Masz już swoje produkty cyfrowe? A może dopiero zastanawiasz się nad ich stworzeniem? 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krystyna 7.8
8 miesięcy temu

Jeszcze nie mam , ale takie plakaty to pewnie bym chciała. Dużo cennych porad umieściłeś w tym poście odnośnie tych programów. Stworzyłaś taki pomocnik dla nowicjuszy czyli dla mnie.

Ania
8 miesięcy temu

Jola kolejny wpis który chętnie przeczytałam. Jesteś z tymi informacjami niezastąpiona 🙂 dzięki Tobie chętniej siadam do Canvy i już tak się jej nie boję 🙂 dzięki za super przydane unformacje 🙂