aplikacje do edycji zdjęć

Aplikacji do edycji zdjęć jest mnóstwo i co rusz pojawia się coś nowego. I tylko rodzi się pytanie, na które warto zwrócić uwagę i zainstalować.  

Oczywiście są klasyki, które nigdy Cię nie zawiodą. Są sukcesywnie aktualizowane i w razie potrzeby można znaleźć do nich tutoriale oraz dodatki. Z drugiej strony są aplikacje, w których jest dostępne dużo dodatków dla urozmaicenia zdjęcia i przyspieszenia obrabiania.  

Aplikacje do edycji zdjęć 

Lightroom  

Aplikacja nawet w wersji darmowej to kombajn. Nie odbiega wiele od programu, który jest do zainstalowania na komputerze i trzeba za niego sporo zapłacić. Aplikacja ma po opłaceniu kilka dodatkowych funkcji, ale nie są z grupy, że koniecznie trzeba mieć do nich dostęp.  

Do aplikacji można znaleźć ogrom prezentów zarówno darmowych, jak i płatnych. Prezenty przyspieszają i ułatwiają obrabianie zdjęć. Oczywiście nie są nie do zmiany, wszystkie parametry można sobie edytować w zależności od planowanego efektu.  

VSCO 

Był taki moment, kiedy była to najpopularniejsza aplikacja do edycji zdjęć. Klasycznie można w niej znaleźć suwaki oraz gotowe filtry. Jest dobrze przemyślana, co chodzi o jej funkcjonalność oraz wygląd. Posiada dużo filmów ułatwiających i przyspieszających obrabianie zdjęć. 

W aplikacji dodatkowo jest opcja obrabiania filmów, niestety jest to dostępne po wykupieniu wersji gremium. Przy okazji wykupienia pełnego dostępu, dostaniesz dostęp do większej ilości filtrów.  

Meitu 

Aplikacja ma podobne funkcje jak VSCO. Ma masę przeróżnych suwaków, dzięki którym można zmienić jasność, nasycenie czy kontrast na zdjęciu. Poza tym można korzystać z gotowych filtrów, np. dodać makijaż, wybielić zęby czy dodać ramkę i naklejki. 

Snapseed 

Snapseed to młodsza „siostra” aplikacji Lightroom. Nie jest aż tak profesjonalna, jak Lightroom, ale mimo to bardzo rozbudowana. Plusem jest łatwość w obsłudze. Ma również sporo gotowych filtrów ułatwiających obróbkę. Jednej funkcji w tej aplikacji jakiś czas temu poświęciłam cały wpis, a mianowicie jak usunąć niechciane elementy ze zdjęcia.  

Już bez wyróżniania, bo to nie główne jej zadanie, ale nie wypada wspomnieć o programie Canva. Ma naprawdę fajne możliwości obrabiania zdjęć i to w wersji darmowej. Sporo filtrów, różnych efektów specjalnych.  

A Ty, jeżeli obrabiasz zdjęcia, czego do tego używasz? Może masz jakąś fajną aplikacje do edycji zdjęć do polecenia?  

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krystyna 7 8
8 miesięcy temu

Szczerze mowiac(a właściwie pisząc) nie obrabiam zdjec. Czytajac o możliwościach różnych aplikacji muszę się do nich przekonać. Popróbuje wszystkich, a potem ocenie i napisze.

Królowa Karo
7 miesięcy temu

Ja używam tego pierwszego – pozostałych nie znam, ale Lightroom mi wystarcza.