czerwiec 2022

Moje nastawienie i ogólnie życie dopasowało się do tej mało stabilnej majowej pogody. Z jednej strony ciepło, słońce i przypływ energii. Z drugiej ochłodzenie, deszcz, wiatr i smutne szare dni.  

Nie należę do osób, które najlepiej czują się w upalne dni. Lubię jesienne melancholijne popołudnia spędzane pod kocem. Nie przeszkadzają mi też ciemne, zimowe wieczory. Mimo to zaczęłam się coraz bardziej wkurzać, że marznę, wychodząc na podwórko w samej bluzie. Kurtka zimowa nadal jest zdejmowana z wieszaka na wyjście, chociaż prosi się już o wypranie. Nawet ostatnio wyciągnęłam inną kurtkę zimową, bo wiedziałam, że będę trochę na kogoś czekać i faktycznie bym marzła.  

Jednak w tym roku jestem jedną z pierwszych osób w kolejce, jeśli chodzi o zwracanie uwagi na coraz bardziej budząca się przyrodę. Wcześniejsze lata byłam bardziej sceptyczna. W tym roku żałuję, że nie mam większego ogródka. Móc posadzić trochę więcej warzyw…  Może kiedyś spełnię te marzenia albo mi przejdzie.  

Maj był dla mnie w większości z pogodą zachęcająca do nadrabiania odcinków seriali. Chociaż u mnie raczej wygrywały książki. Długo byłam przeciwna e-booką, papier, to papier. Jednak dzięki Legimi przepadłam. Oczywiście dalej kupuje książki, ale tylko te, które warto mieć na półce na lata. Takie, w których się coś zaznacza na później. Nie takie, które po przeczytaniu odstawia się na półkę i zapomina o nich.  

Tapeta na CZERWIEC  

czerwiec 2022

Kończę maj, pisząc te kilka zdań, siedzę w łóżku z tabletem w ręku. I gdzieś w głębi serca mam nadzieję, że kolejne tygodnie nie będą mocno odbiegać od tego obrazka. Czasami już mam dość nadmiaru intensywnych dni, ale… Kiedy jest ich mniej, strasznie za nimi tęsknię.  

Jak minął Ci maj? Bardzo doskwierała Ci ta niestabilna pogoda?  

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Królowa Karo
4 miesięcy temu

No cudowne są te baloniki! Ekstra!