wyróżnione relacje na Instagramie

Jak zrobić okładki do wyróżnionych relacji na Instagramie?

Sporo mówi się o spójnym koncie na Instagramie. Co ciekawe odnosi się to do tematyki publikowanej treści oraz obróbki, jeżeli są to zdjęcia. A co z przypiętymi relacjami, aby dopełniały spójności?

Często podpinając coś z wcześniej opublikowanej relacji do wyróżnionych, nie zwraca się uwagi na okładkę. Bardziej, ale też nie zawsze, zwraca się uwagę na odpowiedni podpis. A co jest okładką? Przypadkowy wycinek z obrazka znajdującego się jako pierwszy kadr w kolejce. Okładkami można się bawić, aby bardziej wyróżnić daną relację od reszty. Warto potraktować okładkę jak reklamę.

Czym są wyróżnione relacje na Instagramie

Relacje nie bez powodu nazywają się wyróżnione. Standardowo publikowane na Instagramie relacje znikają po 24 godzinach. Oczywiście Ty może po tym czasie do nich wrócić, ale już nikt inny nie ma takiej możliwości. Jeżeli po upływie tego czasu chcesz, aby Twój odbiorca mógł wrócić do danej treści, podepnij ją jako wyróżnioną.

Wyróżnione relacje są w widoku profilu nad opublikowanymi zdjęciami w formie okrągłych zdjęć lub grafik. Coraz częściej spotyka się nieładne okładki. W tym wpisie pokażę Ci jak zrobić okładki z ikonami, szybko i za darmo.

wyróżnione relacje na Instagramie

Jeżeli ikony to skąd je wziąć

Warto dla odmiany postawić na ikony do okładek relacji. Będą fajnym urozmaiceniem i sprawią, że relacje zostaną szybciej zauważone. Super miejscem skąd można pobrać ikony jest Iconfinder. Jest duża baza bezpłatnych ikona, ale są również płatne.

Na co zwracać uwagę szukając ikon:

  • Żeby ikony były zrobione w grafice wektorowej.
  • Żeby były za darmo. Oczywiście możesz wybrać inne, ale musisz liczyć się z dodatkową opłatą.
  • Warto również wybierać te ikony, które nie wymagają podania źródła (bez wymogu atrybucji). Nie jest to problem, ale można zapomnieć o podaniu źródła, jeżeli nie robi się grafiki na bieżąco.

Kiedy już znajdziesz interesującą Cię ikonę, zwrócić uwagę na to, w jakim formacie ją pobierasz. Z dwóch dostępnych opcji wybierz format SVG. Tak zapisaną grafikę możesz bez problemu wgrać do programu Canva i zmienić jej kolor w razie potrzeby.

Niestety nie ma już opcji, gdzie można było zaznaczyć sobie, z jaką licencją mają zostać znalezione ikony. Taka opcja jest przy ilustracjach, przy ikonach trzeba poczytać licencję. Trochę więcej zachodu, ale są prace, przy których nie potrzeba linku zwrotnego do autora.

Krok po kroku

We wpisie o tworzeniu grafik w programie Canva pokazywałam jak wbrać swoje obrazki. Tam również znajdziesz instrukcję jak go umieścić i dopasować do projektu.

Kilka wskazówek

  • Wymiar InstStory to 1080×1920
  • Dzięki wybraniu ikon w grafice wektorowej możesz dowolnie zmienić jej rozmiar bez utraty jakości
  • Zmieniać dowolnie kolor, ale tylko całej grafiki, jeżeli wybierasz program Canva.

Minusem Canvy są jej ograniczenia do modyfikacji grafik. Nie jest to program stworzony do grafiki wektorowej, ale myślę, że jest lepszym wyborem od tych, które pozwalają na więcej modyfikacji. Można wpaść w ciągłe poprawianie, dodawanie za dużej ilości kolorów i tym podobne pułapki.

Umieszczanie gotowych grafik jako okładek

  • Wejdź na swój profil na Instagramie. Następnie przytrzymaj palcem wybraną relację z wyróżnionych, aż pokaże się menu. Wybierz opcję Edytuj wyróżnioną relację.
jak dodać okładkę wyróżnionej relacji na Instagramie
  • Teraz kliknij opcję na samej górze z podpisem Edytuj obrazek w tle.
edytowanie obrazka w tle w wyróżnionej relacji na Instagramie
  • U dołu okna wybierz pierwsza ikonę po lewej.
w którym miejscu wybrać grafikę do dodania jako okładki
  • Stworzoną grafikę musisz najpierw zapisać na telefonie. Teraz po prostu wybierz tą, która ma być okładkę wybranej relacji. Zapisz i gotowe!
wyróżnione relacje na Instagramie z koną

Jak widzisz, nie potrzeba inwestować w gotowe okładki zrobione przez kogoś. Może ten sposób nie gwarantuje super unikalnej okładki, ale możesz ją w każdej chwili zmienić.

A jak już o Instagramie mowa, zapraszam Cię na moje konto. Zachęcam Cię do zostania na dłużej — zobaczysz zdjęcia w formie fotomontaży, co u mnie słychać, nad czym obecnie pracuję.

Tworzysz wyróżnione relacje na Instagramie? Jakie masz okładki?

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
5 miesięcy temu

To coś dla mnie i poproszę o więcej takich wpisów 🙂