kalendarz na 2021 rok

Kalendarz na 2021 rok dostępny w dwóch wersjach, zobacz co w nich znajdziesz

Po roku testowania rozwiązań w sklepie pokazał się kalendarz na 2021 rok. Kalendarz, który z jednej strony jest funkcjonalny, a z drugiej tak piękny, że może być ozdobą pomieszczenia jak obraz.

Przez rok testów zwyciężyła klasyka, która poszła w parze z oryginalnością. Każdy element został przemyślany i zaprojektowany tak, aby był wygodny w użytkowaniu, ale dawał też szczyptę swobody. Jak wygląda kalendarz na 2021 rok? Co kryje się w każdej paczce?

Kalendarz na 2021 rok

W sklepie są do wyboru dwie wersje, czyli Kolorowa i CzarnoBiała. Ten zestaw nie jest przypadkowy. Po pierwsze chciałam kalendarzami odczarować szarość 2020 roku. Dorzucić szczyptę magii, aby 2021 rok był otwarciem nowego zeszytu. Po drugie w wersji z kolorem, zostały one wybrane tak, aby odzwierciedlały dany miesiąc. Z drugiej strony wersja CzarnoBiała ma być bardziej poważna, ale dawać więcej możliwości na samodzielne ozdobienie. Po trzecie nie przypadkowo decyzja padła na wersję cyfrową kalendarza na 2021 rok. Ten mijający, pokazał nam, że czasami trzeba zmienić swoje plany, a w wersji papierowej trzeba mazać i jednak widzieć, co tam było, podsycając sentyment. W cyfrowej wersji można ponownie wydrukować miesiąc i nie czuć kłucia w sercu patrząc na kalendarz.

Kalendarz na 2021 rok kartki na cały rok.

Kolory, ozdobne rysunki to oczywiście nie wszystko. Kalendarz na 2021 rok został stworzony w formacie A4, aby każda domowa drukarka spisała się na medal podczas jego drukowania. Pliki są tak przygotowane, aby mieć w jakimś stopniu efekt profesjonalnego wydruku (tu dużo zależy od drukarki). Ważniejsze są jednak jego elementy funkcjonalne – duże kratki, które pomieszczą dużo treści, nawet jadłospis. W kalendarzu nie ma żadnych ciętych kratek, bo dany miesiąc ma „źle” wizualnie ułożone dni.

Jak wyglądają zestawy kalendarzy od środka?

Kalendarz na 2021 rok w dwóch wersjach, które są do kupienia w sklepie.

Przez rok testów przepytałam sporo osób o różne rozwiązania. Zdecydowania większość mówiła, że nie lubi w kalendarzach cyfrowych z jednej strony braku zaznaczonych i dopisanych nazw najważniejszych świąt. Z drugiej strony brak możliwości wyboru czy chce czysty kalendarz, czy daty ze świętami. Każda z paczek zawiera:

  • Kalendarz na 2021 rok na jednej kartce w wersji z zaznaczonymi tylko niedzielami. Bardzo to ułatwia identyfikacje tygodnia.
  • Kolejny kalendarz na jednej kartce z zaznaczonymi niedzielami, ale również na czerwono są wyróżnione najważniejsze święta. Zapala się takie światełko, że coś jest wyjątkowego w danym miesiącu.
  • Paczkę z kalendarzem na 12 miesięcy do wyboru w wersji Kolorowej lub CzarnoBiałej. W tej wersji też są zaznaczone na czerwono niedziele.
  • Alternatywą jest paczka z kalendarzem na 12 miesięcy w wersji Kolorowej lub CzarnoBiałej, ale nie tylko z zaznaczonymi niedzielami. W tej wersji są zaznaczone również ważniejsze daty świąt wraz z dopiskiem, o co konkretnie chodzi.

Można w tym miejscu trochę „ponarzekać”, że nie ma miejsca na inne notatki, czyli listę na zakupy. Nie ma tego, nie z powodu pominięcia, a informacji, którą dostała od innych, że to nie jest priorytetem w kalendarzu z widokiem na cały miesiąc. Jestem zagorzałą zwolenniczką listy zakupów na osobnej kartce, aby móc ją ze sobą zabrać lub na telefonie. Z notatkami podobnie i tak samo mówiły osoby, które o kalendarz pytałam. Jeżeli jednak Ty jesteś w grupie osób, które potrzebują dodatkowego miejsca na notatki, spokojnie możesz dokleić kartkę do kalendarza. Wtedy będziesz mieć masę miejsca na zapisanie wszystkiego, co uważasz za potrzebne.

Detale wersji CzarnoBiałej kalendarza na 2021 rok.

Tutaj jednak nie kończy się wyjątkowość kalendarza na 2021 rok. Ten kalendarz nie musi być „sterylny”, nie musi też służyć tylko w swoim klasycznym ujęciu. Co mam na myśli:

  • Samodzielne ozdabianie. Wersja CzarnoBiała aż się prosi o kolorowanie, wyklejanie, dorysowywanie, czy na co jeszcze mamy ochotę.
  • Kalendarz może być klasycznym jadłospisem. Czasami potrzebujemy zapisać pomysł tylko na jeden posiłek, a rozpisywać 4 czy 5 na cały tydzień.
  • Dzięki ilości miejsca, kalendarz można wykorzystać jak pamiętnik. Opisać np. w dwóch zdaniach cały dzień, może go zilustrować albo napisać o najważniejszych emocjach z danego dnia.

Kalendarz na 2021 rok stanowi połączenie klasycznego podejścia do planowania z możliwością kreatywnego podejścia do każdego miesiąca. Cyfrowa wersja daje możliwość posiadania kilku kopii każdego miesiąca, więc tu robi za kalendarz, tam za pamiętnik, a jeszcze gdzie indziej za jadłospis.

Główna baza szablonu jest gotowa, są daty, podpisane dni tygodnia, czytelny układ – Wystarczy, że uzupełnisz karty swoimi marzeniami, zadaniami, planami i notatkami. Wersja z dopisanymi świętami pozwala się na chwilę zatrzymać, głębiej odetchnąć, odpocząć, rozejrzeć się wkoło siebie, być tu i teraz. Kalendarz na 2021 rok to również piękne doznania wizualne. Można się poczuć jak w galerii sztuki (nowoczesność, abstrakcja) lub ogrodzie botanicznym, wręcz czując zapach narysowanych roślinnych elementów.

Zapraszam do sklepu!

ZAPRASZAM DO SKLEPU

Chcesz zaplanować już swój 2021 rok? Mam już dla Ciebie narzędzie, które Ci to umożliwi. Po co czekać, skoro są projekty, które trzeba już dzisiaj rozplanować na przyszły rok – Kalendarz na 2021 rok.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
1 rok temu

Ja sama robię dla nas i najbliższych kalendarz na każdy rok 🙂 kalendarz ozdabiam naszymi zdjęciami z norweskimi widokami 🙂

Królowa Karo
1 rok temu

Bardzo fajny pomysł 🙂 Ja jestem w Klubie Pani Swojego Czasu, więc co roku dostajemy takie kalendarze w kilku wersjach w ramach klubu. Bardzo się przydają.

Gosia
1 rok temu

taki kalendarz to super pomysł, pozdrawiam:)

Krystyna 7.8
1 rok temu

Ciekawy, jest miejsce na notatki. Fajne propozycje.