kartka dla mamy

Mama to niesamowicie wielozadaniowa osoba, z ogromem cierpliwości i pokładów sił, której niejeden mężczyzna może jej zazdrościć.

Muszę się przyznać, że nie pamiętam ze szkolnych czasów czy robiłam, czy nie robiłam kartek dla mamy. Im byłam starsza, świętowanie było wyjątkowe i nie przez kwiaty, a spędzony wspólnie czas np. przy bardziej wystawnej kolacji zrobionej w domu, ale tych kartek nie pamiętam. Kiedyś za kartkami, a w zasadzie to laurkami nie przepadałam, dopiero z wiekiem zmieniłam na nie punkt patrzenia.

Na blogu tworzyłam już kilka projektów na Dzień Matki, trochę szkoda, że znikły. Jeżeli dobrze kojarzę, raczej były to pudełka. I przepraszam za wprowadzenie w błąd, bo w zeszłym roku pokazała się torebka do zapakowania prezentu. Pamiętam jednak jeszcze jeden projekt kartek, który nadal czeka na ujrzenie światła dziennego.

Kartka dla Mamy do druku

W pliku dostępna jest co prawda tylko jedna opcja, ale można ją wykorzystać na wiele sposobów. W klasycznym wydaniu jedna kartka dla mamy to dwa arkusze A4. Oczywiście grafiki są do pobrania za darmo z przeznaczeniem do użytku prywatnego, niekomercyjnego.

Rozłożona kartka dla mamy.

Wersja jak pisałam, jest jedna, ale nie trzeba składać kartki, wklejać środka i jej zaklejać. Jeżeli nie masz kolorowego tuszu, pierwsza kartka z zestawu może posłużyć jako szablon do wycięcia kolejnych kartek. Można je wtedy ozdobić według własnych upodobań. Składanie bez linii jest tak samo proste, jak z nimi.

Po wydrukowaniu bazy wcale nie trzeba wklejać przygotowanej karteczki. W środku można życzenia wpisać samemu, coś narysować, a nawet powklejać. Szablon z pierwszej strony nie musi idealne składać się po złożeniu i tak potem lepiej nakleić kółko, aby kartka się nie otwierała sama.

Co Ci się przyda

  • szablon wydrukowany na sztywnym papierze, jednak kartka to dwa arkusze papieru
  • nożyczki
  • linijka do robienia zgięć
  • klej

Krok po kroku

1. Wytnij wszystkie elementy po zaznaczonych ciągłych liniach. Główna część to baza, pozostałe elementy znajdują się na drugim arkuszu.

Po lewej wycięte elementy kartki. Po prawej zagięcie kartki wzdłuż przerywanej linii przy pomocy linijki.

2. Pozaginaj bazę do kartki wzdłuż przerywanych linii.

3. Następnie wklej do środka kwadrat z tekstem dla mamy.

Po lewej zagięta część kartka dla mamy. Po prawej karteczka z życzeniami do wklejenia do środka.

4. Ostatnim etapem jest przyklejenie kółeczka po złożeniu kartki, aby się sama nie otworzyła.

Po lewej wklejone życzenia do kartki z napisem :taka mama to skarb". Po prawej doklejanie kółeczka zamykającego złożoną kartkę z napisem "dla mamy".

Kilka wskazówek

  • Drukując na domowej drukarce, ustaw jakość na najwyższą – kolory będą bardziej nasycone.
  • Kartki spokojnie można drukować na papierze z bloku technicznego. Sama wydrukowałam tym razem na takim i sprawdził się super.
  • Kartki są do użytku prywatnego, niekomercyjnego.

Niebawem na blogu pojawi się więcej inspiracji na Dzień Matki. Na pewno ten czekający, a jeszcze niezrealizowany pomysł na kartki. Pewnie różne pudełka, w końcu powinno wrócić tutaj trochę starych projektów.  Może jakieś pomysły na prezenty ręcznie robione.

Jakie są Twoje wspomnienia z robienie kartek na Dzień Matki? A może dostajesz już takie prezenty?

5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krystyna 7.8
2 lat temu

Dla Mamy nigdy za dużo roznych fajnych inspiracji.

Gosia
2 lat temu

bardzo ciekawa ta karteczka, pozdrawiam cieplutko:)

Królowa Karo
2 lat temu

Ja w tym roku dla mamy przygotowuję kosz smakołyków 🙂

Agnieszka
2 lat temu

Bardzo mi się podoba! Szczególnie z opcją wklejania w środek, można tworzyć mały scrapbooking 😉 Dziękuję, korzystam!

Jenovia Dżemson
Jenovia Dżemson
2 lat temu

Bardzo dobry i prosty pomysł na prezent. Tak jak lubię. Pozdrawiam!^^