kartki do spersonalizowania

Wysyłasz jeszcze kartki na święta? U mnie z roku na rok tych kartek wysyłanych jest coraz mniej. Najgorsze, że niekoniecznie zostały zastąpione ich cyfrowym odpowiednikiem, ale… Skoro jest jeszcze do koga wysłać te tradycyjne, trzeba to pielęgnować.

W tym roku miałam ochotę iść na łatwiznę i kupić gotowe kartki. Nie chciało mi się ich samej kleić, nawet nie mam za bardzo z czego. Ostatecznie szukając pomysłu na wpis mikołajkowy, stwierdziłam, że kartki to idealny pomysł. Nie będę ściemniać, miały być gotowce, ale nie wszystko jest ode mnie zależne. Bo mi o takie kartki ze sklepu nie chodziło, a kupione od kogoś, kto kartki własnoręcznie robi. I tutaj już mała podpowiedź, dlaczego kartki tak, a nie inaczej wyglądają. Nie jest to wyraz miłości do minimalizmu.

kartki do spersonalizowania

Rozważałam zrobienie takich w pełni gotowych kartek, które wystarczy tylko wydrukować i wypisać. Takie rozwiązanie nie jest dla mnie pójściem na łatwiznę, ale tylko dla mnie, a jaka to frajda wysłać gotową kartkę? Tak narodził się pomysł na minimalistyczne kartki, które można spersonalizować. Samemu pokolorować, może coś po doklejać. Pomyślałam, że takie kartki będą fajną opcją dla dzieci. Wiem, jak to w dzisiejszej dobie jest z presją talentu do rysowania, aby coś pokazać innym, a tak?  Kartki mają bazę do uzupełnienia i bałwan wcale nie musi być biały.

Postanowiłam również, że kartki nie będą podpisane moim logo. Taki mój prezent świąteczny dla każdego, kto kartki pobierze. A podpis kłóciłby się z ideą ich powstania. Niech to będzie złudzenie, że kartki zostały wykonane własnoręcznie. Na pewno dzięki temu wywołają więcej uśmiechu na twarzy osoby, której taką kartkę wyślesz.

Kartki do wydrukowania

Pliki zawiera 4 kartki na dwóch stronach formatu A4.

Propozycje, co dodać do kartek, aby je spersonalizować.
Propozycje, co dodać do kartek, aby je spersonalizować.

Kilka wskazówek

  • Tym razem jakość druku nie ma większego znaczenia, chyba że chcesz wysłać kartkę w takiej formie, w jakiej ją wydrukujesz.
  • Jeżeli kartkę personalizujesz, ustawienie oszczędzania tuszu, może dać złudzenie zrobionego na kartce szkicu. 
  • Do drukowania najlepiej wybrać kartki z bloku technicznego. Nie trzeba się ograniczać tylko do białego koloru.
kartki do spersonalizowania

Zabawne w tym wszystkim jest to, że kiedy skończyłam powyższe kartki, znalazłam jakieś tworzone wcześniej. Były takimi bardziej gotowcami, czyli drukujesz i wysyłasz. Nie mam w planach ich wykorzystywać, wolę wersję do spersonalizowania. Zainspirowały mnie jednak do czegoś. A gdyby iść w tym roku z duchem czasu i rozesłać kilka cyfrowych kartek? Nie myślę o oklepanych życzeniach wysyłanych SMS-em, czy tekst kopiuj, wklej przez komunikator. Miałam kupić gotowe kartki, a teraz siedzę i wymyślam grafikę oraz szukam życzeń na cyfrowe kartki. Ma ktoś na takie ochotę? Jak to święta potrafią zmienić podejście człowieka.

Dasz się namówić na zabawę w ozdobienie i wysłanie kartki?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krystyna
2 lat temu

Bardzo fajny pomysł z tymi kartkami. Serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich przesyła Krysia

Ania
Ania
2 lat temu

Ja już jakiś czas takich kartek nie wysyłam, ale dość długo robiłam swoje z naszymi zdjęciami do tego pienne życzenia pisałam i one naprawdę robiły wrażenie 😉 od jakiegoś czasu wysyłam kartki elektroniczne bo na te czasami ktoś jeszcze zerknie 🙂

dorota z kobietytomy

Super. Fantastyczne zwłaszcza dla dzieci 🙂

trackback

[…] zostanie poddane ostrej cenzurze albo co najmniej retuszowi. Poznałam uzdolnioną Jolantę, autorkę kartek bożonarodzeniowych do spersonalizowania, a także Adę, która ozdobiła mi sypialnię i nawet o tym nie […]