Kartki i bileciki na Dzień Matki

26 maja już lada dzień. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki przygotowałam magiczne kartki i etykiety.  

Z roku na rok patrzę na swoją mamę z coraz większym podziwem. Wyszła z racji zbliżającego się święta lekka dyskryminacja. Wiadomo, że z takim samym podziwem patrzę na tatę, ale dzisiaj o mamach. Im jestem starsza, tym bardziej doceniam opiekę i miłość, którą otrzymałam. Nawet, teraz kiedy już jestem dorosła, moja mama dalej bierze mnie pod swoje skrzydła. Bo takie właśnie są mamy — najcudowniejsze.  

Tak jak z samym majem kojarzą się konwalie, tak z Dniem Matki kojarzą mi się stokrotki. Pamiętam, jak byłam dzieckiem, chodziliśmy razem z mamą w miejsca, gdzie stokrotek było najwięcej i plotłyśmy z nich wianki. Zbierałyśmy też kwiaty do suszenia, potem układałam je w obrazy.  

Kartki i bileciki na Dzień Matki  

Kartki mogą mieć dwojakie zastosowanie. Z jednej strony mogą stać się samodzielną kartką, zamykając tekst w środku. Z drugiej strony mogą być oprawą laurki. Niech napisy będą na zewnątrz, a w środku wpisz swój tekst, narysuj coś, może wklej zdjęcie.  

Zarówno kartki, jak i bileciki znajdują się na osobnych kartkach. Nie musisz się obawiać, że wydrukujesz od razu wszystko czy musisz wybrać, którą stronę drukować. Poza tym każda kartka mieści się na kartce formatu A4.  

Kartki i bileciki na Dzień Matki

Wskazówki dotyczące wydruku  

  • Do wydrukowania kartek oraz etykiet przyda się sztywniejszy papier. Dobrze sprawdzi się papier o gramaturze 200-300. Spokojnie blok techniczny również się sprawdzi.  
  • Najlepszy efekt można uzyskać, drukując na matowym papierze fotograficznym.  
  • Przed drukowaniem ustaw opcje drukarki na najwyższą jakość wydruku. Dzięki temu kolory będą bardziej nasycone. 

Na blogu jest więcej inspiracji na Dzień Matki. Są kartki w tym samym stylu i formacie tylko z inną grafiką – kartka dla Mamy do wydrukowania. Są także kartki do wyszycia – wyszywane kartki na Dzień Matki.  

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Królowa Karo
4 miesięcy temu

Piękne te kartki! Chętnie skorzystam z Twojej propozycji 🙂