koperta na Dzień Kobiet

Koperta na Dzień Kobiet do wydrukowania

Nieubłaganie zbliża się Dzień Kobiet, a wraz z nim odwieczny dylemat, co kupić na ewentualny prezent. Myślę, że jednym z fajniejszych pomysłów, są teraz wszechobecne bony podarunkowe. Pieniądze sprawdzą się prawie zawsze, ale przecież mogą być to również bilety. I tu zaczyna się dylemat, jak taki prezent zapakować?

Niestety, bony nie zawsze wyglądają okazale. Czasami są w formie wydrukowanego kawałka papieru, który otrzymaliśmy drogą elektroniczną. Co prawda pieniądze same w sobie robią wrażenie, ale wręczenia ich bez opakowania nie przywodzi na myśl prezentu. Tak jak z bonami, podobnie sprawa ma się z biletami. Nie ma co się oszukiwać, opakowanie zawsze będzie sugerowało, że to coś wyjątkowego, a nie jakiś świstek. Zwykła koperta dopiero po otworzeniu skrywa dobre intencje, ale może być odebrana jako prezent zrobiony na ostatnią chwilę, bo się o danej osobie zapomniało.

Przyznam, że jako opakowanie prezentu robiły kiedyś pudełka cukierki. Wyglądają okazale, ale są na tyle duże w środku, że pieniądze i tak trzeba w coś zapakować plus coś do tego dołożyć, aby ich nie zgubić. Pudełko nietoperz też już było opakowaniem na prezent. W nim kartka się nie zgubi i jest lepsze od koperty, ale to nadal nietypowe opakowanie na prezent i nie o każdej porze roku pasuje.

Koperta na Dzień Kobiet

Plik jest spakowany w formacie .zip. W środku znajdziesz 4 opcje w wiosennych, energetycznych kolorach. Każdy szablon to 2 elementy:

  • koperta na bon, bilet czy pieniądze,
  • opaska na kopertę.

Potrzebujesz:

  • szablon wydrukowany na kartce np. z bloku technicznego
  • nożyczki
  • klej
  • linijka i coś do robienia zgięć (nożyczki też się do tego nadają, trzeba tylko uważać, aby nie zniszczyć papieru ostrym końcem)

Krok po kroku

1. Wytnij elementy wzdłuż ciągłej linii.

Zdjęcia pokazujące kroki składnia koperty.

2. Aby papier łatwiej było zginać, przy linijce np. nożyczkami przeciągam po liniach przerywanych, papier dzięki temu praktycznie sam się zagina.

3. Czas na posklejanie koperty w zaznaczonych miejscach.

Kolejne zdjęcia pokazujące proces składania koperty.

4. Jeżeli pasek opaska okaże się za długi, można go przyciąć. Nie musisz też sztywno sugerować się liniami gięcia. Spokojnie możesz zrobić je w innym miejscu, jeżeli zwartość koperty tego wymaga.

5. Kopertę można oczywiście zamknąć tak, jak mamy ochotę. Nawet odrobiną kleju od środka.

Koperta na Dzień Kobiet w 4 odsłonach kolorystycznych.

Kilka wskazówek

  • Koperta na Dzień Kobiet ma uniwersalny rozmiar i pomieści zarówno standardowe bony, jak i gotówkę oraz większość biletów.
  • Drukując szablon na domowej drukarce, warto zwrócić uwagę, aby była zaznaczona opcja wydruku w najwyższej jakości. Kolory będą wyrazistsze, przecież nadchodzi wiosna, warto dodać jej więcej energii.
  • Warto do drukowania użyć papieru o wysokiej gramaturze, aby koperta się nie wyginała. Całkiem dobrze sprawdza się kartka z bloku technicznego.

U mnie od dzisiaj przestają królować zwykłe koperty czy przypadkowe pudełka do pakowania drobnych upominków. Co prawda dzisiejsza wersja jest bardzo wiosenna, w końcu straci swoją ważność, ale na pewno pojawią się tutaj również inne grafiki na kopertach. Tak, aby koperta służyła o każdej porze roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Matka na Szczycie
8 miesięcy temu

Taka koperta zachęca, by włożyć do niej coś atrakcyjnego 😀

Krystyna 7 8
8 miesięcy temu

Sympatyczny i fajny drobiazg dl tak ważny dzień. Serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich przesyła Krysia

WalkWithPhotography
8 miesięcy temu

Świetny pomysł! Tanio, ładnie, SZYBKO i z pomysłem.

Polenka
8 miesięcy temu

Fajny pomysł! Ładne opakowanie robi swoje 🙂

Ania
8 miesięcy temu

Ciekawie wygląda a jeszcze fajnie będzie wyglądać jak wewnątrz będzie przydatna zawartość 😉