ładne InstaStory

Nie oszukujmy się, kto z nas nie lubi ładnych treści? Widać po statystykach, że ładne InstaStory jest chętniej oglądane.

Mam do polecenia dwie fajne aplikacje, które nie potrzebują połączenia z Internetem do tworzenia kart. Z jednej strony to UNFOLD, która pozwala stworzyć statyczne karty. Przy pomocy tej aplikacji możesz stworzyć całą, spójną relację, opowiadając przy tym historię. Druga to MOJO, która pozwala dodać kartom ruchu. Pojawiające się z różnej strony zdjęcia oraz napisy. I chociaż relacja przekazania w kartach jest ładna, warto pomyśleć i dodać co jakiś czas trochę ruchu, aby bardziej zachęcić odbiorcę do oglądania.

Ładne InstaStory w UNFOLD

Po otwarciu aplikacji klikamy na plusik, następnie w oknie dodajemy nazwę swojej relacji i wciskamy CREATE STROTY.

Ładne InstaStory w UNFOLD - tworzenie pierwszej relacji.

Teraz przychodzi chyba najtrudniejszy czas, czyli zdecydowanie się, którą planszę wybrać. To, co jest zaznaczone szarym kolorem, oznacza, że możemy tam dodać zdjęcie. Miejsca na tekst są oznaczone tekstem. Co prawda w darmowej wersji mamy dostępny tylko pakiet CS1, ale tam jest naprawdę dużo plansz. Pozwalają zrobić ładne karty, bez konieczności inwestowania.

Po lewej wybór szablonu. Po prawej wybrany szablon.

Po wybraniu planszy możesz przystąpić do tworzenia i dodać zdjęcie oraz tekst. Aby wykadrować zdjęcia, wystarczy dwukrotnie na nie kliknąć. Edycja tekstu przebiega w taki sam sposób, czyli po dwukrotnym kliknięciu, możemy wpisać to, co chcemy.

Screeny pokazujące, niektóre z opcji dostosowania tekstu w alokacji UNFOLD.

Do wyboru jest sporo fontów, można zmienić wielkość liter, układ, a nawet kolor. W aplikacji twórcy zadbali, aby znalazły się najpiękniejsze darmowe fonty, które bez problemu połączysz ze sobą intuicyjnie.

Po lewej screen z wyborem koloru do napisów. Po prawej gotowe ładne InstaStory w aplikacji UNFOLD.

Po prawej widzisz moją gotową planszę do publikacji. Za pomocą plusika można dodać kolejną planszę, aby stworzyć całą relację. Zauważ, że u mnie gotowa plansz jest już drugą stworzoną w kolejce. Oko na dole po lewej stronie plusika pozwala zobaczyć, jak karta lub cała relacja będę wyglądały, wgrane na InstaStory. Zapis jest w prawym górnym rogu, gdzie mamy do wyboru zapisanie pojedynczej planszy – PAGE lub całej relacji STORY.

Ładne InstaStory w MOJO

Po otworzeniu aplikacji możemy wybrać w górnym menu kategorię, aby lepiej dostosować animację do tego, co chcemy pokazać. Na szczęście nie potrzeba uruchamiać każdej karty, aby zobaczyć, jaką ma animację.

Ładne InstaStory w aplikacji MOJO. Po lewej główne okno programu. Po prawej wybrany szablon.

Tak jak wcześniej, szarym kolorem oznaczone są plansze, do których możemy dodać zdjęcie. A tekst to tekst. W darmowej wersji wybór może nie jest aż tak powalający, ale uważam, że jest całkiem spory i pozwala stworzyć urozmaicone karty.

Osobiście bardzo lubię efekty w kategorii Minimalizm, a więc po wybraniu planszy można przystąpić do tworzenia, dodając zdjęcie i tekst. Niestety, ale zdjęcia już tak łatwo, jak w poprzedniej aplikacji nie uda się wykadrować. Oczywiście można je przesunąć, ale trzeba zdać się na sugestie aplikacji. Można zmieniać wielkość liter, wybrać inny font, położenie oraz kolor.

Po lewej dodane zdjęcia do szablonu. Po prawej zmienny podpis.

Akurat na screenach nie ma, ale jest jeszcze jedna zagadkowa ikonka, czyli pędzel z lewej strony na dole. Po kliknięciu pędzla możesz dodać tekst tam, gdzie chcesz razem z animacją. Można tam zmienić kolor planszy, dodać muzykę oraz zmienić czas, jak długo ma trwać animacja.

W prawym górnym rogu ZAPISZ. Tutaj nie mamy zbytniego wyboru, bo możemy stworzyć tylko jedną planszę, niecałą relację. Karta zapisuje się jako filmik w formacie mp4. Ostrzegam, te pliki potrafią sporo ważyć.

Mam nadzieję, że zachęciłam Cię do stworzenia ładnego InstaStory albo choć zabawy aplikacjami. Jeszcze jedno, ale nie ostatnio, w żadnej z powyższych aplikacji nie można obrabiać zdjęć. Potrzeba zrobić to w czymś innym, przed wrzuceniem ich do niej. Teraz już ostatnia sprawa, po wrzuceniu gotowej karty z aplikacji można ją jeszcze obrobić w samym InstaStory poprzez dodanie np. fajnych naklejek, których w aplikacji nie ma.

Tworzysz ładne InstStory czy raczej oglądasz innych?

5 4 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krystyna 7.8
2 lat temu

Fajne aplikacje. 🐱

Paulina
2 lat temu

Ooo mega dzięki, właśnie się dziwiłam że ludzie takie ładne story robią A JA NIE POTRAFIĘ XD Teraz będę się szkolić hhehe

Polenka
2 lat temu

Korzystam z Unfold, ale chętnie przetestuję MOJO. Wydaje się bardzo ciekawe i w moim stylu 🙂

Jenovia Dżemson
Jenovia Dżemson
2 lat temu

Ten wpis bardzo mi się przyda! Pozdrawiam!^^

Ula - wmojejnaturze.
Ula - wmojejnaturze.
2 lat temu

Bardzo przydatny wpis. Aplikację Unfold znam i czasem korzystam. Mojo nie znałam. Dziękuję za nowe informacje 😊