papierowe rożki

Lato w pełni, a ja nie mogłam się oprzeć i nie przygotować czegoś z lodami w roli głównej. Papierowe i kolorowe rożki to pudełka na różne drobiazgi.  

Papierowe rożki mogą stać się świetną dekoracją na nie jednym letnim przyjęciu. Można je na przykład wykorzystać jako oryginalne miseczki do chipsów. Papierowe rożki mogą również być dekoracją samą w sobie. Ciekawym pomysłem byłaby lodowa girlanda. Pudełka można w razie potrzeby spokojnie zakleić i nic z nich nie wypadnie. 

Całkiem fajnie tworzy się pudełka w nieoczywistych kształtach. Sporo było już pudełek poduszek na różne okazje i tych w kształcie cukierków. Tym razem czas na lody i musiały być na początek koniecznie w rożku. Z powodu niejedzenia od wielu lat glutenu, już nie wiem, jak takie lody smakują. Mogę kupić rożki i nałożyć do nich lody, ale to już nie to samo. Może czas dodać hashtag „nietypowe pudełka”, mam już sporo pomysłów na inne. 

Papierowe rożki do pobrania 

Po kliknięciu przycisku uruchomi się automatycznie pobieranie pliku. Plik jest spakowany w formacie .ZIP. Wycięcie i złożenie jednego pudełka zajmuje jakieś 5 do 10 minut. Przygotowałam 6 rodzajów rożków. Jedno pudełko to jeden arkusz A4. Pliki są przeznaczone do użytku osobistego, niekomercyjnego. 

papierowe rożki

Będzie Ci potrzebne:  

 • Wydrukowany szablon, najlepiej na grubszym papierze. 1 arkusz A4 to 1 pudełko. Ja do rożków użyłam kartek z bloku technicznego.  
 • nożyczki  
 • klej  
 • Linijka i np. tępy nóż do wykonania zgięć.  

Krok po kroku:

 1. Wydrukowany szablon wytnij wzdłuż ciągłej linii.  
 2. Pozaginaj szablon wzdłuż przerywanych linii. 
 3. Sklej tak, żeby powstał rożek. 
 4. Teraz można zapakować coś do środka i zamknąć pudełko. Zamyka się poprzez *zaplatanie” górnej części.  

Kilka wskazówek: 

 • Jeśli drukujesz projekt na domowej drukarce, ustaw jakość wydruku na najwyższą jakość – kolory będą bardziej nasycone.
 • Wszystkie materiały dostępne na blogu są drukowane na domowej drukarce. 
 • Do wykonania zgięć polecam biglownicę, czyli taki tępy nożyk. Bardzo ułatwia pracę. Można co prawda użyć cyrkla, ale trzeba uważać, bo łatwo przeciąć papier. 
 • Jeśli korzystasz z moich projektów, będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad. Zdjęcia na Instagramie czy Facebooku zawsze mile widziane.

Ten projekt taki spontaniczny nie był, choć często może się tak wydawać, że takie są u mnie. Prawie na ostatnią chwilę zdradzam nad czym pracuje, wcześniej niestety zapominam.  

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Królowa Karo
4 miesięcy temu

Świetny pomysł!