poduszka renifer

Kolejna okazja i kolejna papierowa poduszeczka. Była na Halloween, na Wielkanoc, nie mogło jej zabraknąć na Boże Narodzenie.

Święta, świętami, ale to również koniec roku. Czas różnych podsumowań. Zacznę od podsumowania pudełek w kształcie poduszek. Pierwszym takim pudełkiem był nietoperz. Było tak oznaczone, aby skrzydła podkleić od środka, nie koniecznie od zewnątrz. Kolejnym pudełkiem poduszką był zając. Zbliżała się Wielkanoc. Tym razem uszy były do doklejenia na zewnątrz. Pudełka miały buźki, które można było wyciąć lub zostawić. Renifer to trzecie i ostatnie pudełko.

Zakończyła się pewna seria, czas pomyśleć co dalej. Robiąc to krótkie podsumowanie, wpadł mi pomysł na pociągnięcie takiej seria w 2022 roku. Oczywiście kształty byłby inny, ale… Chodzi bardziej o pokazanie, że nie trzeba zawsze wszystkiego robić od zera. Wystarczy zmienić jakieś elementy, coś dodać, coś usunąć i jest coś nowego.

Jeszcze konkretnych planów na przyszły rok nie robię, ale pomysły już spisuje. Trzeba najpierw podsumować 2021 rok. Może się okazać, że mijający rok pozwoli ułatwić decyzję, jakie pomysły wdrożyć w życie w przyszłym roku.

Poduszka renifer

Tym razem, inaczej niż poprzednio do pobrania są dwa szablony. Jeden jest tylko obrysem gdzie wyciąć, podkładać i skleić. Wersja do samodzielnego pokolorowania lub wydrukowania na kolorowym papierze. Drugi szablon jest już pokolorowany. Wystarczy wydrukować i złoży, renifer gotowy.

poduszka renifer

Będzie Ci potrzebne

  • wydrukowany szablon na sztywnym papierze – 1 poduszka renifer wraz z uszami i rogami to jedna kartka A4
  • nożyczki
  • klej
  • linijka i coś do robienia zgięć

Krok po kroku

1. Wytnij wydrukowany szablon po ciągłych liniach. Wycięty szablon składa się z czterech części, czyli główna część poduszki oraz jedna para rogów i uszów renifera.

2. Po wycięciu przyłóż linijkę do przerywanych linii pionowych i „popraw je” czymś tępym. Półkola poprawiać najlepiej krótkimi liniami, możesz mieć większą pewność, że zrobisz to idealnie. Możesz użyć do tego nożyka, niezaostrzoną stroną, a nawet cyrkla, ale uważaj, aby nie uszkodzić papieru. Ten proces nazywa się biglowaniem i pozwala na łatwiejsze pozaginanie papieru.

3. Sklej pudełko. Zaczyni tak, jak Ci wygodniej. Możesz zacząć od sklejenia dłuższej linii, a następnie spodu przytrzymując go sobie od środka ręką. Możesz też najpierw skleić spód, a następnie bok i delikatnie przydusić go od środka linijką.

4. Teraz czas na przyklejenie uszu i rogów.

Kilka wskazówek

  • Drukując szablon w domu, pamiętaj ustawić na drukarce najwyższą jakość wydruku.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Królowa Karo
6 miesięcy temu

Świetny pomysł na zapakowanie drobiazgów 🙂

Ania
Ania
6 miesięcy temu

Kolejny bardzo praktyczny pomysł 🙂
Fajnie się prezentuje 🙂