poduszka zając

Kolejna papierowa poduszeczka, którą można wyciąć i złożyć w kilka minut, a tyle przy tym dobrej zabawy. Poduszeczka zmieści garść słodyczy i będzie idealna na drobny, wielkanocny upominek.

W tym roku ciężko nie zawiązywać do wiadomej sytuacji tym bardziej w momencie zbliżających się świąt. Miałam dylemat, czy coś tworzyć. Pudełka na prezenty wydają się niewypałem, bo nie tylko zakup prezentów będzie trudny, jak również ich wręczenie osobom, które z nami nie mieszkają. Pomyślałam, że w tym roku fajnie będzie zrobić sobie samemu prezent i pobawić się nie tylko w wycinanie pudełka, ale również jego ozdabianie.

A z drugiej strony pudełko to fajna propozycja, jak spędzić czas z dziećmi lub jak im ten czas zająć. Wspólna rozmowa podczas ozdabiania pudełka, aby wytłumaczyć co z tymi prezentami w tym roku. Dlaczego te święta są inne. Poduszka zając to taki mój mały apel, aby przywołać święta bez tej komercyjnej otoczki.

Poduszka zając

Tak samo, jak przy poduszce nietoperz, tak i tym razem jest tylko jedna wersja, czyli to Ty ustalasz, jaki kolor ma mieć poduszka zając. Pudełko może być różowe, niebieskie, zielone lub białe w wersji do pokolorowania. Pliki są do pobrania za darmo i są przeznaczone do użytku niekomercyjnego.

Biała poduszka zając.
Brązowa poduszka zając z wypadającymi z niej cukierkami.

Będzie Ci potrzebne

 • wydrukowany szablon na sztywnym papierze – 1 poduszka wraz z uszami to jedna kartka A4
 • nożyczki
 • klej
 • linijka i coś do robienia zgięć

Krok po kroku

 1. Wytnij wydrukowany szablon po ciągłych liniach. Wycięty szablon składa się z trzech części, czyli główna część poduszki oraz jedna para zajęczych uszu.
 2. Pyszczek zająca można zostawić taki, jaki jest, ale można go wyciąć i wkleić coś od środka, aby oczy miały inny kolor.
 3. Po wycięciu przyłóż linijkę do przerywanych linii pionowych i „popraw je” czymś tępym. Półkola poprawiać najlepiej krótkimi liniami, możesz mieć większą pewność, że zrobisz to idealnie. Możesz użyć do tego nożyka, niezaostrzoną stroną nożyczek, a nawet cyrkla, ale uważaj, aby nie uszkodzić papieru. Ten proces nazywa się biglowaniem i pozwala na łatwiejsze pozaginanie papieru.
 4. Sklej pudełko. Zaczyni tak, jak Ci wygodniej. Możesz zacząć od sklejenia dłuższej linii, a następnie spodu przytrzymując go sobie od środka ręką. Możesz też najpierw skleić spód, a następnie bok i delikatnie przydusić go od środka linijką.
 5. Teraz czas na przyklejenie uszu.
 6. Ostatni krok to doklejenie ogonka. Możesz użyć do jego zrobienia pomponik lub zrobić kulkę z waty.
Siwa poduszka zając w koszyczku z cukierkami.

Kilka wskazówek

 • Drukując szablon w domu, pamiętaj ustawić na drukarce najwyższą jakość wydruku. Nie musisz martwić się o tusz, kolorowe są tylko uszy w środku.
 • Do wydrukowania wykorzystałam kartki kolorowego papieru z bloku technicznego.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dorota z kobietytomy

super jak zwykle przychodzisz z pomocą:)

Gosia
2 lat temu

urocze te zajączki, ja w tym roku wcale nie czuję świątecznej atmosfery:(

Krystyna 7.8
2 lat temu

Inna niż co roku będzie ta Wielkanoc, ale takie różne drobiazgi jak poduszka-zająć na pewno są potrzebne. Serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich przesyła Krysia

Królowa Karo
2 lat temu

Bardzo fajne 🙂 Ja właśnie w tym tygodniu w ramach zdalnego przedszkola robiłam zające z rolek po papierze toaletowym 🙂

Jenovia Dżemson
Jenovia Dżemson
2 lat temu

Urocze. Pozdrawiam serdecznie i gratuluję kreatywności! 🙂

Natalie Forever
2 lat temu

Śliczne jest to pudełeczko 🙂

Paulina
2 lat temu

Ale słodki króliczek. Szkoda, że mamy kwarantanne. Zrobiłabym z moimi dziećmi w świetlicy. Zapisuje i wykorzystam na przyszły rok 🙂

Polenka
2 lat temu

Super! Zebrała się u Ciebie fajna kolekcja pudełek na każdą okazję 🙂