pudełeczka zajączki 

Już za dwa dni Święta. Wielkanoc nie kojarzy się z prezentami tak jak Boże Narodzenie, ale jednak od bardzo dawna wręczamy sobie drobne upominki z tej okazji. Na te drobne upominki przygotowałam kolorowe, wielkanocne pudełka, które pomieszczą słodycze lub drobne upominki.  

Przyznaję, że w tym roku ścigam się ze swoimi pomysłami, chociaż nie wszystko, co kiedyś tworzyłam, jest nadal dostępne. Taki drobny plus, że nie ma do czego porównywać obecnych projektów. W głębi serca jednak tego żałuję. Powstało kiedyś dużo fajnych rzeczy, które w większości przepadły bezpowrotnie, chyba że zrobię je od nowa.  

Z drugiej strony przy tworzeniu pudełek na Wielkanoc, zastanawiałam się, czy aby na pewno tego jeszcze nie było. Co prawda głównie to ja pamiętam, co tworzyłam, oficjalnie tego na stronie nie mam. Z kolejnej drugiej strony byłoby miło, gdyby znalazł się ktoś, kto w komentarzu napisze, że pamięta, że takie coś już było. Trochę się rozmarzyłam i nawet pokazała mi się łezka w oku. Jest żal z utracenia tego przez jakieś swoje dziwne myślenie. W ramach nadrabiania jest dzisiaj drugie pudełko, pierwsze uszate niedawno się pokazało.  

Poprzednie pudełko: Uszate pudełko na Wielkanoc  

Pudełeczka zajączki w kształcie cukierka

Co będzie dobrze pasować jako opakowanie na cukierki czy czekoladowe jajeczka? Oczywiście pudełko w kształcie cukierka. Do pudełka można dorzucić dodatkowej wyjątkowości, przygotowując słodkości własnoręcznie. Do pudełeczka zmieszczą się nie tylko słodkości, ale np. pisanka czy inny drobne upominki. 

Poniżej znajdziesz pliki do pobrania i wydrukowania. Pudełka są do użytku własnego, niekomercyjnego. Pudełeczka zajączki są przygotowane w aż 5 wariantach kolorystycznych do wyboru: zielony, żółty, niebieski, różowy i biały, który można samodzielnie pokolorować.  

Co będzie Ci potrzebne:  

 • wydrukowany szablon (jedno pudełko mieści się na jednej kartce formatu A4) 
 • nożyczki  
 • klej 
 • linijka 
 • wstążka lub gumka 

Jak wykonać pudełeczka zajączki  

Pudełka są prostsze do złożenia niże pełne cukierki, które pokazały się na Walentynki. Na szablonach jak zawsze znajdują się wiązówki, gdzie ciąć, gdzie zginąć i sklejać lub składać.  

 1. Wydrukuj wybrany szablon, następnie wytnij wzdłuż ciągłej linii.  
 2. Wzdłuż linii przerywanych popraw lnie, wykorzystując do tego linijkę i np. tępy nóż. Dzięki temu papier nie popęka przy zginaniu.  
 3. Sklej szablon w zaznaczonych miejscach.  
 4. Spód pudełka jest po prostu do złożenia, ale jeżeli chcesz, możesz go skleić.  
 5. Ostatni etap to ozdabianie. Zanim delikatnie górę pudełka, aby po zapakowaniu łatwiej było związać cukierek.  
pudełeczka zajączki 

Wskazówki: 

 • Papier do drukowania nie musi być gruby. Bardzo fajnie sprawdzają się kartki z bloku technicznego. Przy papierze o większej gramaturze (grubszym) trudniej uformować i związać cukierek na górze.  
 • Pliki są przygotowane w wysokiej rozdzielczości 300 dpi w formacie PDF.  
 • Jeżeli drukujesz na domowej drukarce, ustaw wydruk na najwyższą jakość dzięki temu kolory będą bardziej nasycone. 

Jestem bardzo ciekawa czy drugie pudełko na Wielkanoc Ci się spodoba. Jeśli wykorzystasz pudełeczka zajączki, będzie mi bardzo miło, jeżeli dasz znać w komentarzu, na Facebooku czy Instagramie.  

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments