pudełko diament

Pudełko do druku o bardzo uniwersalnym przeznaczeniu mimo tego, że jest publikowane z okazji Dnia Kobiet. Pudełko może być wykorzystane zarówno na konkretną okazję, jak również i bez okazji. 

Dość długo się zastanawiałam co przygotować z okazji Dnia Kobiet. Myślałam na początku o jakieś kartce, ciekawie poskładanej i dedykowanej pod tą konkretną okazję. Potem jakoś skojarzyła mi się tak bardzo kobieco Marilyn Monroe, więc diament wyszedł sam. Miałam kilka projektów, ale postanowiłam zdecydować się na bardziej klasyczne pudełko. 

Pudełka w kształcie diamentu jeszcze tutaj nie było. Klasycznie zamykane pomieści odpowiednią ilość cukierków. Taki niby drobiazg, a potrafi dać dużo radości i zaprosić na długi czas uśmiech na twarzy. Pudełko jest uniwersalne, może być prezentem dla kobiety oraz mężczyzny. 

Pudełko diament 

Po pobraniu otrzymasz szablon pudełka na jednej kartce A4. Projekt ma szary nadruk na białym tle po obwodzie. Diamenty na wieczku są delikatniejsze o zabarwieniu zielono-szarym. Plik jest do pobrania za darmo, jest przeznaczony do użytku niekomercyjnego.

pudełko diament

Czego potrzebujesz

 • wydrukowany szablon, pudełko to jedna kartka A4 
 • nożyczki
 • klej lub taśma dwustronna
 • tępy nóż i linijka do tworzenia rowków, czyli tzw. nitkowania 

Krok po kroku 

 1. Wydrukuj i wytnij szablon wzdłuż ciągłych linii. Pudełko składa się z dwóch części. Części głównej i pokrywki. 
 2. Kolejnym krokiem jest bigowanie – zazwyczaj robię to przy pomocy linijki i tępego noża. Dzięki rowkom zrobionym w ten sposób papier ładnie się zagina idealnie po liniach przerywanych. 
 3. Sklej części pudełka w zaznaczonych miejscach.
 4. Do środka możesz włożyć karteczkę z życzeniami lub wypisać je na pudełku. 
pudełko diament

Kilka wskazówek

 • Dobrze, jeżeli papier do druku będzie grubszy, dobrze sprawdzi się np. blok techniczny.
 • Pudełko możesz wydrukować na kolorowym papierze. 
 • Plik jest przygotowany w wysokiej jakości – 300 dpi.
 • Przy drukowaniu tego pudełka jakość wydruku nie ma aż takiego znaczenie. Jeżeli jednak chcesz, aby diamenty na wieczku były bardziej widoczne, ustaw przed drukowaniem najwyższą jakość drukowania. 

Pudełko pomieści nie tylko kilka cukierków, ale również drobny upominek np. biżuterię. Będzie idealne na każdą okazję, a także bez okazji. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments