pudełko na Walentynki

Walentynki dla jednych wyczekiwane, dla innych przygnębiające, a jeszcze dla innych zupełnie obojętne święto. 

Walentynki zagościł w naszej kulturze lata temu. Święto obdarowywania tej drugiej osoby prezentami w różnych postaciach. Innego traktowania się nawzajem w ten jeden dzień. Okazja do zrobienia czegoś szczególnego. 

Pamiętam jeden rok, a może były to dwie próby, stworzenia nowej tradycji, czyli polskich Walentynek. Miało to być święto niezapominajki i być obchodzone wtedy, kiedy te kwiaty kwitną. Było mało nagłaśniane, więc naturalnie samo zniknęło. Pewnie o pomyśle już mało kto pamięta. Zostały, myślę, że już typowo nasze Walentynki.

Patrząc na to bardziej przyziemnie, ma to sens. Walentynki wypadają zimą. Nie zawsze i nie wszędzie o tej porze jest śnieg. Ostatnie lata pogoda bardziej przypomina jesień niż zimę. Szaro, ponuro z deszczem zamiast śniegiem. Walentynki dzięki pojawiającej się wszędzie czerwieni, dodają energii. Robi się cieplej. Chociaż przez chwilę dostaje się kopa do działania. 

Pudełko cukierek na Walentynki

Od tych cukierków kilogramów nie przybywa. Od zawartości może ich przybyć, ale za nią już odpowiedzialna nie jestem. Moje cukierki mają zero kalorii.

Pudełko na Walentynki jest do pobrania i wydrukowania w dwóch wzorach do wyboru.

pudełko na Walentynki

Będzie Ci potrzebne

  • wydrukowany szablon na sztywnym papierze – cukierek to jedna kartka A4
  • nożyczki
  • klej
  • linijka i coś do robienia zgięć

Krok po kroku

1.Wytnij wydrukowany szablon po ciągłych liniach. Wycięty szablon składa się z jednej części.

2. Po wycięciu przyłóż linijkę do przerywanych linii pionowych i „popraw je” czymś tępym. Półkola poprawiać najlepiej krótkimi liniami, możesz mieć większą pewność, że zrobisz to idealnie. Możesz użyć do tego nożyka, niezaostrzoną stroną, a nawet cyrkla, ale uważaj, aby nie uszkodzić papieru. Ten proces nazywa się biglowaniem i pozwala na łatwiejsze pozaginanie papieru.

3. Sklej pudełko. Po wyschnięciu kleju możesz delikatnie pozginać ścianki do środka, aby łatwiej było związać cukierek po włożeniu czegoś do niego.

4. Czas na związanie cukierka i gotowe. Nie polecam do związywania za cienkiego sznurka, można nim łatwo przeciąć papier.

Kilka wskazówek

  • Drukując szablon w domu, pamiętaj ustawić na drukarce najwyższą jakość wydruku, aby kolory były bardziej nasycone.
  • Pudełko lepiej wydrukować na grubszym papierze, ale nie za grubym, ciężko potem uformować cukierek. Kartka z bloku technicznego powinna być idealna.

Lubisz Walentynki? Obchodzisz to święto? 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Królowa Karo
3 miesięcy temu

Świetne jest to pudełko i można je wykorzystać także na wiele innych okazji 🙂