pudełko nietoperz

Pudełko nietoperz do wydrukowania

Przyznaję, że nie jestem wielką fanką Halloween. Niekoniecznie podoba mi się przeniesienie do nas tradycji chodzenia po domach. Sprawa ma się trochę inaczej z tymi wszystkimi ozdobami i tematycznymi imprezami. Od kiedy pamiętam, jestem fanką horrorów.

Długo zastanawiałam się, czy wrócić do drukowanych projektów. Miałam z nimi różne związki. Różnie układało się ich przygotowywaniem. Co prawda powstały, torebka na Dzień Matki czy pudełka w kształcie cukierka, ale nie do końca czułam, że ten powrót jest fajny. Planując jednak treści, pomyślałam, że właśnie Halloween może być sprawdzianem dla mnie, jak czuję się z takimi projektami. Tak powstało pudełko nietoperz, a ja po pierwszych próbnych wydrukach, przepadłam.

Poprzednie projekty robiłam bez 100% przekonania, tym razem sprawiło mi to dużo frajdy. Okazało się też być fajną odmianą od fotomontaży, których nie mam zamiaru zdradzać. Pudełka oraz inne rzeczy do wydrukowania będą uzupełnieniem treści, jaką planuję tutaj poruszać. Nie ukrywam, że są też możliwością reklamowania siebie. Mogę pokazać, że nie tylko w świecie rastrów czuję się jak ryba w wodzie.

Pudełko nietoperz w trzech kolorach: brązowy, szary i czarny.

Pobierz pudełko nietoperz

Klikając w poniższy przycisk, możesz pobrać szablon pudełka. W pliku znajduje się jedna wersja, czyli możesz wydrukować szablon na kartce w dowolnym kolorze lub pokolorować. Plik jest do pobrania za darmo i jest przeznaczony do użytku niekomercyjnego.

Będzie Ci potrzebne

  • szablon wydrukowany na sztywnym papierze
  • nożyczki
  • klej
  • linijka i np. tępy nóż do robienia zgięć

Pudełko nietoperz krok po kroku

1. Szablon wycina się bardzo łatwo i szybko. Nawet bardziej fikuśne skrzydła nie sprawiają problemów przy wycinaniu.

2. Teraz czas na przejechanie nożykiem czy nawet nożyczkami po liniach przerywanych. Warto postarać się o precyzyjne zaznaczenie zaokrąglenia, wtedy papier praktycznie sam się zgina i przyjmuje pożądaną formę.

Po lewej zdjęcie wyciętego szablonu, po prawej pozginany szablon.

3. Pudełko nietoperz ma skrzydła, które przyklejamy od środka, aby mieć pewność, że nie wypadną. Nikt na pewno nie chce okaleczyć nietoperza.

4. Prawie na koniec sklejamy dół pudełka, aby mieć pewność, że nic co do niego schowamy, z niego nie wypadnie. Już na pewno na koniec sklejamy dłuższy bok pudełka, aby je zamknąć. I gotowe!

Po lewej zdjęcie z doklejonym od środka skrzydłem, po prawej poskładane, ale nie zamknięte pudełko.

Dodatkowe informacje

  • Z racji tego, że szablon jest tylko „szkicem”, nie musisz się martwić o jakość druku. Pudełko nietoperz będzie w takim kolorze, na jakim je wydrukujesz.
  • Polecam zdecydować się na kartki papieru z bloku technicznego (też są dostępne kolorowe), są grubsze. Fajnym pomysłem jest wykorzystanie tektury, która jest na końcu każdego bloku. Kolorystycznie pasuje do nietoperza, a pudełko będzie „solidne”.
Pudełko nietoperz oparte o skrzynkę.

Nie tylko mam ochotę wrócić np. do pudełek do wydrukowania, chciałabym, aby wróciły tutaj też kiedyś już publikowane prace. Oczywiście myślę tylko o tych, które nie były prostym projektem jak ze sklepu. Może dlatego poprzednie publikowane tutaj po przerwie pudełka mnie trochę zniechęciły, były zbyt proste. Pudełko nietoperz ma odstające skrzydła, bo klasyczna „poduszka” byłaby nudna.

A jaki jest Twój stosunek do święta jakim jest Halloween?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Królowa Karo
2 lat temu

Też mnie Halloween specjalnie nie kręci, ale młodsze pokolenie wkręciło się na dobre. Dlatego nietoperza chętnie wykonamy 🙂

Matka na Szczycie
2 lat temu

Myślę, że mojemu synowi by się takie spodobało 🙂

Krystyna
2 lat temu

Pomyslowe wszystkie pudełka. Serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich przesyła Krysia

Ania
2 lat temu

Ja to wręcz uciekam w dniu Halloween, w Norwegi jest szał na to święto juz kilkanaście lat i wiem jak to smakuje 🙂 nasze dzieci jeszcze biegają po domach i po imprezach z tym dnim związanych, tu wszyscy na wesoło spędzają te popołudnie, a i to nie jest dzień wolny od pracy 🙂 także niestety my nie odpoczywamy 🙂
Pudełeczka fajne akurat na cukiereczki 🙂