share week 2020

Czas na wrócenie do normalności i myślę, że dzięki tej akcji na zdecydowanie dłużej. Przy tej ilości inspiracji i poleceń na długo jest co czytać. Nadszedł ten wyjątkowy moment w roku, kiedy Andrzej Tucholski otwiera worek, do którego każdy może dołożyć polecane przez siebie blogi w sieci. Kiedyś nieśmiało, w tym roku z dumą oddaję kawałek miejsca na perełki, które sporo u mnie ostatnio zmieniły. Po przydługim wstępie czas na Share Week 2020!

Share Week 2020

Moje blogowe zainteresowania uległy w tym roku dość mocnej zmianie. Owszem zostało sporo osób z sentymentu, do których lubię zaglądać, ale myśląc o poleceniach, od razu o tych 3 osobach pomyślałam.

Tak jak w zeszłym roku miałam bardzo duży problem, kogo wyróżnić, tak w tym, okazało się to bardzo proste. Tegoroczne polecenia do Shaere Week’owej trójki nie wynikają tylko z tego, co osoby tworzą na blogu. Uważam, że obecnie ciężko skupić się tylko na tych treściach. Łatwiej o ocenę, kiedy dodaje się jeszcze inne miejsca jak Instargram, YouTube czy podcasty. A to czasami tylko taka namiastka miejsc, które mi od razu przychodzą do głowy.

Długo się zastanawiałam, ale w trójce, którą chciałabym ci polecić, kolejność jest przypadkowa. Nie potrafię postawić każdego z tych miejsc na danym stopniu na podium. Zawsze udało mi się znaleźć korzyści przemawiająca za daną osobą, aby umieścić ją wyżej od reszty. O dzisiejszej kolejności zdecydowało to, kiedy, który blog przyszedł mi na myśl, a i tutaj był mały problem, bo było prawie równo.

jbanaszewska

Jbanaszewska, czyli osoba, która zainspirowała mnie do innego spojrzenia na swój Instagram. Znalazłam u niej ogrom merytorycznej wiedzy i kopa, aby przestać chować się za samymi zdjęciami.

Asia to jedna z niewielu osób, na której nagrania na InstaStroy czekam z utęsknieniem. Merytoryczna wiedza to jedno, bo to można znaleźć na jej blogu. Chociaż fakt, na blogu dzieli się również codziennością, ale to w pierwszej kolejności wyłapuję na jej Instagramie. Zresztą to naturalne, że nie wszystko jest godne długiego tekstu. Uwielbiam Asi luz, naturalność. Nawet kiedy bierze się za trudny temat, potrafi to tak ugryźć, że trudno się z nią nie zgodzić.

Blog to nie wszystko w merytorycznych sprawach. Asia ma sklep, w którym jest dużo rzeczy pomocnych do rozwijania Instagrama, ale nie tylko. Instagram to wiedza zawarta w e-bookach. Są naklejki do upiększania InstaStroy. Są tam również paczki presetów (takie filtry upiększające zdjęcia po jednym kliknięciu), które pasują do wszystkich zdjęć i warto się zainteresować, aby mieć choćby tylko dla siebie w albumie mieć ładne zdjęcia.

worqshop

Worqshop – tym razem znalazłam ogrom inspiracji do innego spojrzenia na swojego bloga oraz treści tworzone na portalach społecznościach.

Od dawna obserwuję blog Kasi i jestem oczarowana. I niekoniecznie treści, które tam zamieszcza, zawsze są w moim klimacie. Jednak za każdym razem jestem pod wrażeniem merytoryczności każdego tekstu. Przyznaję, że czytam je z lekką zazdrością. Mam wrażenie, że bardzo łatwo przychodzi jej pisanie. Bardzo merytorycznie jest również czasami na InstaStory u Kasi. Webinary to złoto, a do tego są wspierane kartami pracy, które potrafią namieszać i poukładać w głowie.

Kasia pod koniec zeszłego roku wypuściła swój e-book o budowaniu banku pomysłów. Ile ja się z treścią, którą tam zamieściła, na kłóciłam. Ile razy rzuciłam w kąt czytanie, bo czułam się przytłoczona, jak wiele muszę w swoim podejściu zmienić. Miałam też w pierwszym momencie wrażenie, że to pozycja przeznaczona tylko dla twórców blogów. Takie osoby faktycznie najszybciej wyciągną stamtąd przepis na sukces, ale… Przy odrobinie chęci i nieszablonowego spojrzenia pozycja bardzo przydatna przy tworzeniu treści na portale społecznościowe. Kluczem jest tutaj nauczenie się tworzyć banku pomysłów, a on bardzo przydaje się do tworzenia treści, kiedy wena gdzieś ucieka.

andrzej tucholski

Andrzej Tucholski, czyli twórca Share week i osoba, która swoimi postami potrafi wstrzelić się w odpowiedni moment w życiu człowieka.

Andrzej jest psychologiem, ale takim bez zadęcia, bez górnolotnych i wydumanych słów co czuje się, czytając jego wpisy. Pamiętam, jak kilka razy byłam z powodu pewnych sytuacji załamana. W ciągu tygodnia od tego wydarzenia znalazłam u Andrzeja wpis, który mi rozjaśnił sytuację i pomógł znaleźć rozwiązanie. Tak nieśmiało powiem, że pisząc te słowa, uświadamiam sobie, że znalazłam osobę, która zasługuje na pierwsze miejsce na podium. Myślę, że język i trafność w ocenie sytuacji oraz pomoc w nich przemawiają za Andrzejem. Ale nie tylko można czytać wpisy na blogu. Andrzej prowadzi również kanał na YouTube oraz nagrywa podcasty, które słucham bez względu na poruszaną w nich tematykę.

Nie wypada na koniec nie wspomnieć o kursach stworzonych przez Andrzeja. Tutaj akurat wypowiedzieć się nie mogę, bo żadnego nie posiadam. Chociaż ostatnio zastanawiam się nad kursem o ogarnianiu życia. Chyba pisząc o planach na ten rok, wspominałam, o chęci pójścia, choć do psychologa (terapia lepsza, ale za daleko), z czego nic nie wyszło, więc może to odpowiedni czas na kurs.

W akcji Share Week nie biorę pierwszy raz udziału, choć nie wszystko można znaleźć. Trochę szkoda, ale człowiek uczy się na błędach. Nie o tym chciałam, a o tym, że po raz pierwszy mimo ogromu wartościowych miejsc, nie miałam problemu z wybraniem tylko trzech do polecenia.

Ok, przyznaję się, gdyby nie ograniczenie do blogów, sprawa taka prosta by wcale nie była. Wiem, że niektóre osoby, które podglądam na Instagramie, mają blogi, ja tam jeszcze nie zawitałam. Bo nie zawsze i nie każdego trzeba wszędzie śledzić. Gdzieś tam jeszcze jest YouTube, który niezmiennie zachwyca mnie ilością wartościowej treści. No i największe zaskoczenie, czyli TikTok. Kiedyś tam zajrzałam, ale za dużo bezsensownej treści tam było tworzone. A teraz? Znalazłam już kilka kont, przy których szczęka mi opada. Merytoryka i mega wartość zamknięta w krótkim filmiku, który inaczej niż na InstaStory zostaje nie, tylko jeżeli twórca go wyróżni.

Nie wiem, czy bierzesz udział w Share Week 2020, jeżeli tak, daj znać, chętnie zajrzę, ale… Jeżeli nie, może polecisz w komentarzu fajne miejsce w sieci. Tutaj nie muszą być to tylko blogi. Ktoś tworzy coś, co cię zachwyca? Od kogoś zawsze czegoś się uczysz? A może tworzy wartościową treść z codzienności?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Matka na Szczycie
2 lat temu

Żadnego z nich nie znam 😉

Krystyna 7.8
2 lat temu

Ja też nie znam tych stron. Serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich przesyła Krysia

Himawan Sant
2 lat temu

I am curious about your three inspirational figures, I want to also know him.

Thanks for sharing.
Greetings from Indonesia

Klaudia Jaroszewska
2 lat temu

Z pierwszymi dwoma poznałam się właśnie parę dni temu 🙂 muszę tylko znaleźć czas na poczytanie trochę więcej 🙂

Królowa Karo
2 lat temu

Lubię całą trójkę 🙂 Ale Share Week lubię najbardziej za to, że można odkrywać blogi i blogerów, których się wcześniej nie znało 🙂 Fajna ta akcja 🙂

Gosia
2 lat temu

muszę zapoznać się z tymi blogami:)