grudzień 2021

Listopad był ostatnim w miarę spokojnym miesiącem. Wraz z początkiem grudnia zaczyna się najgorętszy miesiąc, nie tylko pod względem zawodowym, ale również osobistym. Dom, rodzina, praca i przygotowania do świąt w tle z wieloma spotkaniami. Najpierw rozliczenie listopada.

Pogoda daje się we znaki

Dopadła mnie jesienna aura. Starałam się temu sprzeciwiać i usiłowałam pracować za cztery osoby, a może i więcej. Nie chciałam się pogodzić z odpuszczaniem, ale jesienny los chciał inaczej. Sporo rzeczy nie wyszło albo zostało przesuniętych na kiedyś. Listopada dobiega końca, a wraz z nim jesienna aura ustąpi przygotowaniom do zimy. Plusem są święta, które widać już praktycznie w każdym sklepie, co poprawia humor w tej szarudze.

Powolutku zaczęły się remonty

Nagle (wcale nie tak nagle w zasadzie) okazało się, że praktycznie każde pomieszczenie w domu wymaga remontu. Niektóre gruntowniejszego, inne tylko malowania, ale jednak.

Największą metamorfozę ma przejść kuchnia. Z tego, co jest, zostaje piekarnik i wyspa, ale ma być trochę przestawiona. Wszystko staje na głowie tylko po to, aby wyrobić się przed świętami. Chociaż dla mnie „największą” metamorfozę przejdzie biuro. Trochę się śmieje, bo tylko malowanie, ale problem w tym, że na czas remontu nie bardzo mam gdzie pracować. Tam już sobie zrobiłam całkiem wygodne miejsce z daleka od domowników i nagle… Przenosiny w mało komfortowe miejsca do niewygodnego stołu, ale… Tapeta na grudzień nie mogła się nie pokazać.

Do świąt będzie wszystko zrobione łącznie a gruntownym sprzątaniem. Zostanie tylko udekorować dom świątecznymi ozdobami i przygotować różne potrawy i placki w nowej kuchni.

Szybciej niż zazwyczaj

Listopad okazał się już czasem na kupowaniem prezentów. Do tej pory myślałam o tym dopiero w grudniu. Trafiło się jednak kilka unikatowy rzeczy, nie warto było zwlekać. A do tego jeszcze w ramach remontu zamówienie nowych firanek, więc aż żal nie dorzucić czegoś na prezent. Kolejna unikatowa rzecz, o której akurat wiadomo, że ktoś potrzebuje i bardzo się z niej ucieszy.

Przygotowania do świąt

W tym roku z racji zmian związanych z asortymentem w sklepach jestem do nich mało przygotowana. Oczywiście, zarówno kolczyki, jak i serwetki polecają się na święta dla Ciebie lub jako prezent dla kogoś. Są unikatowe i niepowtarzalne. Jedyne w swoim rodzaju.

Mimo kiepskiego listopada i remontu w grudniu planuję sporo rzeczy do pobrania związanych ze świętami. Mam nadzieję, że nic nie pokrzyżuje mi planów, ale jak na razie już polecam:

Tapeta na GRUDZIEŃ

Nie mogłam się powstrzymać, aby czegoś nie wymyślić, bo w końcu święta. Pomysły były różne, ale ostatecznie wygrał najlepszy, czyli dwie tapety zamiast jednej. Taki prezent ode mnie dla Ciebie.

Podsumowanie

Listopad upłynął pod hasłem: o co tu chodzi? Jesienią raczej nie zdarzają się burze, a jednak tych w życiu może być sporo. Tworząc podsumowanie, dość często się zastanawiałam, czy dana rzecz wydarzyła się w listopadzie, czy jednak wcześniej. Patrząc w tym świetle tak perspektywicznie na wstępne plany na 2022 rok, chyba zacznę prowadzić dziennik i spisywać ważniejsze rzeczy. Już wiem, że może dużo się dziać.

Zostają jednak jeszcze wyzwania w okresie przed nowym rokiem, więc po raz ostatni czytam ten wpis i naciskam na gaz. A jaki był Twój listopad?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
7 8 Krystyna
5 miesięcy temu

Dla mnie listopad, a właściwie jesień 2021 była i ciągle jest burzliwa. Wszystko wskazuje, że przed świętami się skończy. OBY. Pozdrawiam

Królowa Karo
5 miesięcy temu

W drugiej wersji się zakochałam 🙂 Po raz pierwszy chyba zrobiłaś taką tapetę miesiąca, którą poczułam, że jest tak bardzo moja 🙂