tort na Dzień Ojca

Dzień Ojca dokładnie za tydzień. Udało mi się wyrobić sporo przed czasem, mimo prywatnych zawirowań.  

Mimo tych zawirowań pudełka są dopracowane. Nawet polewa wygląda, jakby się faktycznie lała. Niestety zdjęcia tego nie odwzorowują. Chociaż największym szokiem jest, że to dopiero pierwsze pudełko na Dzień Ojca. Wygląda na to, że w zeszłym roku przespałam tak ważną datę. Sam pomysł pudełka w kształcie kawałka tortu już od dawna chodził mi po głowie. Najwięcej czasu zajęło dobranie odpowiednich proporcji. W końcu wszystko musi się idealnie zamknąć i coś pomieścić.  

Dzień Ojca, tak samo, jak Dzień Matki, jest dla mnie ważnym wydarzeniem i może właśnie dlatego w zeszłym roku nic nie stworzyłam. Pochłonęło mnie bardziej szykowanie czegoś specjalnego dla taty. Kocham swoich rodziców bardzo mocno. Uważam, że są niesamowici i jestem wdzięczna za to, co dla mnie robią. Mogę zawsze na nich liczyć, zawsze pocieszą, przytulą.  

Pudełko tort na Dzień Ojca 

W tym roku się poprawiam, skoro w zeszłym roku zapomniałam o pudełku dla taty. Przygotowałam szablon w 4 wzorach. Jest klasycznie, bardziej czekoladowe i na dodatek owocowo. Tym razem nie ma pliku do pokolorowania. Ciężko było dopracować polewę, żeby wyglądała jak lejąca, a dało się pokolorować. Klikając w przycisk, pobierasz wszystkie wzory w folderze, spakowane w folderze .ZIP. W pliku znajdziesz:  

 • tort z polewą czekoladową 
 • tort z polewą truskawkowa 
 • tort z polewą cytrynowa  
 • tort z polewą kiwi (taka moja propozycja na kolor zielony)  

Na jedno pudełko są potrzebne dwie kartki A4. Dobrze jest wybrać sztywny papier, mogą to być kartki z bloku technicznego. Ostatnio będąc w sklepie, znalazłam blok z kartkami o gramaturze 240 i nie był to sklep papierniczy. Warto pytać, ale blok techniczny też spokojnie wystarczy.  

Będzie Ci potrzebne:  

 • wydrukowany szablon 
 • klej i nożyczki 
 • linijka i np. tępy nożyk, który przyda się do robienia zgięć  
 • opcjonalnie bibułka, folia, papier śniadaniowy czy nawet papier do pieczenia do wyściełania wnętrza pudełka  

Pudełko krok po kroku 

 1. Wytnij wszystkie części pudełka wzdłuż ciągłych linii. Pudełko mieści się na 2 kartkach A4 i składa się z 3 części.  
 2. Kolejny krok to zgięcia. Zanim pozginasz papier, „odrysuj” nożykiem linie wzdłuż przerywanych linii. Dzięki temu papier pozgina się równo i nie popęka.  
 3. Czas na sklejanie.
 4. Pudełko sklejone zostaje włożenie do środka karteczki z sentencją. Możesz również odwrócić szablon na drugą stronę i napisać coś od siebie. Możesz także zupełnie zrezygnować z tej części. 
 5. Druga część pudełka składasz analogicznie. Jeśli do środka chcesz schować jakiś smakołyk, polecam włożyć wewnątrz bibułkę, papier śniadaniowy lub papier do pieczenia.  

Jako że jest jeszcze dużo czasu, można spokojnie pomyśleć, co przygotować na prezent na Dzień Ojca. Pudełko już masz, teraz tylko zawartość.  

Kilka wskazówek:  

 • Jeśli drukujesz projekt na domowej drukarce, ustaw jakość wydruku na najwyższą jakość – kolory będą bardziej nasycone. 
 • Wszystkie materiały dostępne na blogu są drukowane na domowej drukarce.  
 • Do wykonania zgięć polecam biglownicę, czyli taki tępy nożyk. Bardzo ułatwia pracę. Można co prawda użyć cyrkla, ale trzeba uważać, bo łatwo przeciąć papier.  
 • Jeśli korzystasz z moich projektów, będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad. Zdjęcia na Instagramie czy Facebooku zawsze mile widziane. 

Chyba napisałam już wszystko, co powinnam. Pudełka na Dzień Ojca w tym roku są, kamień z serca.  

A Ty masz już prezent dla taty, czy jeszcze potrzebujesz chwilę?  

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krystyna 78
3 miesięcy temu

Coś pysznego takie pudełko tort. Fajny pomysł.