sklepy

Po długich przemyśleniach postanowiłam otworzyć dwa sklepy zamiast jednego jak do tej pory. W sklepach produkty się nie dublują, ale… Ze sklepu na Etsy możesz kupić produkty bezpośrednio u mnie i w dużo przystępniejszych cenach, ale po kolei.

Nad jednym sklepem, a w zasadzie nad produktami w nim myślałam od przynajmniej roku. Nie byłam jednak przekonana czy to dobry kierunek. Czy tematyka bloga oraz publikacje na portalach społecznościowych będą współgrały z planowanymi produktami. Na początku poszłam w kierunku tego, co było spójne. Cały czas jednak nie potrafiłam zapomnieć o pomyśle na produkty, aż w końcu wszystko połączyło się w całość.  

Dlaczego dwa sklepy, a nie jeden?

Na początku w sklepie na mojej stronie były cyfrowe produkty. Były e-booki z szablonami pudełek. Były również gotowe paczki grafik do dostosowania oraz kalendarz na 2021 rok. Spokojnie od września nie było już sensu zostawienia w sklepie możliwości zakupu kalendarza. Zaraz koniec roku i taki produkt już nie jest potrzebny. Paczki grafik znikły i już do kupienia nie będą, ale… Jedną z paczek zostanie udostępniona za darmo na blogu, może jeszcze w listopadzie.

Od kiedy zaczęłam tworzyć co miesiąc tapety na telefon, pomyślałam, że mogą być również fajnymi plakatami. Nawet w pierwszym momencie myślałam dodać je do sklepu na stronie, ale potem wpadł mi pomysł z Etsy. Światowy portal co sprawia, że mogę trafić do szerszego grona. Plusem jest fakt, że są to produkty cyfrowe, więc nie potrzeba mojego udziału w ich dostarczaniu.

Drugi sklep jest z rękodziełem, czyli tym, co od ponad roku chodziło mi po głowie. Uważam, że to tu pasuje. Na blogu przybliżam świat grafiki, czyli ozdabianie i upiększanie cyfrowego otoczenia. Na Instagramie publikuję głównie fotomontaże, czyli magia. A czym innym jest rękodzieło jak nie magicznym upiększaniem realnego otoczenia. Wszystko ze sobą idealnie współgra.

Co możesz kupić na Etsy?

Obecnie w sklepie są dwa e-booki, które były na stronie. Pomyślałam, że skoro są zrobione, szkoda, żeby wylądowały w koszu.

Drugim produktem na chwilę obecną są plakaty do samodzielnego wydruku. Plakaty powstają z tapety, które możesz pobrać za darmo na moim blogu, ale te pliki nie są przygotowane do druku. Plakaty dostępne na Etsy mają rozdzielczość odpowiednią do druku, które można wydrukować zarówno w domu, jak i w profesjonalnej drukarni. Format plakatu to A3, ale możesz pomniejszyć je do formatu A4 i nie stracą na jakości. Plakaty są wyłącznie do użytku prywatnego (możesz wydrukować i powiesić na ścianie lub dać komuś w prezencie, ale nie możesz ich wydrukować i sprzedawać).

Wiem, że cena na Etsy może odstraszać. W euro wygląda o wiele przyjaźniej, ale w Polsce mamy złotówki. Jeżeli wpadnie Ci jakiś plakat w oko, napisz do mnie na sklep@managerpixeli.pl, a nie kupuj na Etsy. Dla Ciebie każdy z plakatów kosztuje 5 zł.

Co możesz kupić w sklepie na stronie?

Na stronie możesz kupić różnego rodzaju rękodzieło. Wszystkie produkty są ręcznie robione na szydełku. Obecnie są to serwetki, podstawki pod kubki lub komplety małych i dużych serwetek. Są również kolczyki, w planach jest poszerzenie asortymentu biżuterii. Może nawet z dodanymi kamieniami do niej. Rozmyślam też nad ofertą produktów na zamówienie.

Gdyby rok temu nie zabrakło mi odwagi, asortyment byłby o wiele większy, ale obecnie jest odwaga i będzie powiększany.

Czy będę miksować produkty?

Pisząc o miksowaniu, myślę o łączeniu produktów cyfrowych z fizycznymi. Na Etsy na pewno nie. Tam będą tylko i wyłącznie produkty cyfrowe. Są to produkty, które łatwo dostarcza się do kupującego i nie potrzeba doliczać kosztów przesyłki. Zagraniczne przesyłki to nie rzadko bardzo duże koszty.

W sklepie na mojej stronie możesz się spodziewać produktów fizycznych, jak i cyfrowych. Jednak do końca 2021 roku będzie to tylko rękodzieło. W 2022 roku pojawią się e-booki związane np. z grafiką. Mam już wstępne szkice.

Na koniec

Zapraszam do mojego sklepu na stronie po piękne dekoracje do domu oraz biżuterię. Zajrzyj również do sklepu na Etsy i nie zapomnij o specjalnej ofercie na plakaty specjalnie dla Ciebie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Królowa Karo
6 miesięcy temu

Fajnie obserwować jak się rozwijasz 🙂 Nie podejrzewałam Cię o szydełko, ale prace piękne 🙂